STUDIE BIODOSTUPNOST

Biodostupnost udává, jak rychle a v jakém množství jsou vitamíny a stopové prvky tělem přijaty a jsou k dispozici na místě, kde je jich třeba, to jest v našich buňkách. V rámci této mezinárodní studie byly po dobu šesti měsíců  zkoumány krevní hodnoty 107 zjevně zdravých dobrovolníků, kteří užívali 2×10 ml LaVity denně.

Aby se zjistilo, jak dokázalo tělo různé látky přijmout, byly cíleně měřeny hodnoty jednotlivých vitamínů a stopových prvků v krvi. Současně bylo zkoumáno, jestli tyto látky také dorazily do buněk a aktivně se zapojují do procesů látkové výměny. Studie byla zveřejněna na podzim 2015ve vědeckém časopise Neuroendocrinology letters.

Detaily studie

Dlouhodobé zlepšení krevních hodnot

r

Výsledky studie

Hodnoty všech sledovaných látek (vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, E, K, kyselina listová, biotin, železo, chrom, zinek, selen, koenzym Q10, L-karnitin a betakaroten) se v krvi s výjimkou mědi zřetelně zvedly, velká většina z nich dokonce vysoce signifikantně (velmi významně a prokazatelně).

Význam pro náš organismus

Tento výsledek dokazuje velkou biodostupnost, která byla měřitelná pro všechny skupiny látek – vitamíny, stopové prvky, fytonutrienty a vitaminoidy. Je také důležité, že žádná hodnota nevybočila z rozmezí optimálních hodnot. To potvrzuje skvělé složení a dávkování LaVity.

Imunitní systém

r

Výsledky studie

Byly měřeny hodnoty a sledován jejich vývoj u těchto pro imunitní systém relevantních vitálních látek: zinek, vitamín B6, vitamín B12 a selen se zvýšily vysoce signifikantně; kyselina listová a železo se zvýšily signifikantně (významně a průkazně).

Význam pro náš organismus

Dostatek těchto látek je důležitý předpoklad pro jejich pozitivní vliv na imunitní systém. Je totiž vědecky doloženo, že kyselina listová, selen, vitamín B12, vitamín B6, zinek a železo přispívají k normální funkci imunitního systému.

Únava a regenerace

r

Výsledky studie

Byly měřeny hodnoty a sledován jejich vývoj u těchto proti únavě a vyčerpání relevantních vitálních látek: vitamíny B2, B6, B12 a biotin se zvýšily vysoce signifikantně; kyselina listová, železo a niacin se zvýšily signifikantně; kyselina pantothenová se zvýšila.

Význam pro náš organismus

Dostatek těchto látek je základní předpoklad pro jejich přínos proti únavě a vyčerpání. A také dokazuje jejich význam pro regeneraci. Je totiž vědecky doloženo, že železo, kyselina listová, niacin, vitamíny B2 a B12, kyselina pantothenová a vitamín B6 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Energie a výkonnost

r

Výsledky studie

Byly měřeny hodnoty a sledován jejich vývoj u těchto pro výkonnost relevantních vitálních látek: vitamíny B1, B2, B6, B12 a biotin se zvýšily vysoce signifikantně; kyselina listová, železo a niacin se zvýšily signifikantně; kyselina pantothenová se zvýšila.

Význam pro náš organismus

Dostatek těchto látek je předpoklad pro jejich pozitivní vliv na výkonnost organismu, pro dostatek energie, vitalitu a proti únavě. Tyto látky mají velký význam pro zásobení energetických systémů v našich buňkách a také pro látkovou výměnu. Železo, kyselina listová, niacin, vitamíny B2, B6, B12 a kyselina pantothenová totiž přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Současně přispívá biotin, železo, niacin, vitamíny B1, B2, B6, B12 a kyselina pantothenová k normálnímu energetickému metabolismu.

Koncentrace a paměť

r

Výsledky studie

Byly měřeny hodnoty a sledován jejich vývoj u těchto pro duševní schopnosti relevantních vitálních látek: zinek se zvýšil vysoce signifikantně; železo se zvýšily signifikantně; kyselina pantothenová se zvýšila.

Význam pro náš organismus

Dostatek těchto látek je základem jejich pozitivního vlivu na koncentraci a paměť. Je vědecky dokázáno, že železo a zinek přispívají k normálním rozpoznávacím funkcím. Dále pak kyselina pantothenová přispívá k normální mentální činnosti.

Psychika a nervový systém

r

Výsledky studie

Byly měřeny hodnoty a sledován jejich vývoj u těchto pro psychiku a nervový systém relevantních vitálních látek: biotin, vitamíny B1, B2, B6 a B12 se zvýšily vysoce signifikantně; niacin a kyselina listová se zvýšily signifikantně.

Význam pro náš organismus

Dostatek těchto látek je základem jejich pozitivního vlivu na psychiku a nervový systém. Biotin, kyselina listová, niacin, vitamíny B1, B12 a Vit.B6 totiž přispívá k normální psychické činnosti, zatímco  vitamíny B1, B2, B6, B12, biotin a niacin přispívají k normální činnosti nervové soustavy.

Pokožka, vlasy a nehty

r

Výsledky studie

Byly měřeny hodnoty a sledován jejich vývoj u těchto pro pokožku, vlasy a nehty relevantních vitálních látek: biotin, selen, zinek a vitamín B2 se zvýšily vysoce signifikantně; niacin se zvýšil signifikantně.

Význam pro náš organismus

Dostatek těchto látek je základem pro zdravou pokožku, vlasy a nehty a tím pádem pro hezčí a zdravější vzhled. Je totiž vědecky dokázáno, že biotin, niacin, vitamín B2 a zinek přispívají k udržení normálního stavu pokožky, zinek a selen přispívají k udržení normálního stavu nehtů a společně s biotinem pak ještě přispívají k udržení normálního stavu vlasů.

j

Chcete si objednat online?

V ČR poslání od dvou lahví zdarma a dodání v průběhu 1-3 pracovních dnů. Na Slovensko posíláme bez poštovného také od dvou lahví a dodání je zpravidla za 2-4 pracovní dny.

u

Máte nějaké otázky nebo si chcete objednat po telefonu?

+420 386 322 222

Zastihnete nás:
pondělí-čtvrtek 9-17 hodin
pátek 9-12 hodin