Už 20 let se snažíme o jediné.  Přispět ke zlepšení a udržení Vašeho zdraví.

V LaVitě se více jak 20 let soustředíme na to, abychom vyrobili přírodní produkt v optimálním složení a té nejlepší kvalitě, s jehož pomocí si každý může komplexně doplnit stravu o všechny potřebné látky. Naše strava totiž tvoří základ našeho zdraví.

LaVita vznikla z vize dlouholetého kapitána německého hokejového národního mužstva Gerda Truntschky.

Už jako začínají profesionální sportovec se Gerd zabýval otázkou optimálního příjmu vitamínů a stopových prvků. Tenkrát, na počátku 80. let, bylo oblast sportovní výživy a doplňků stravy ještě v plenkách. Gerdovi vadila hlavně absence koncepčnosti: v jednu chvíli byl v popředí zájmu Vitamín C, za chvíli to byl zase hořčík a pak třeba karnitin. 

Už během své aktivní sportovní kariéry Gerd Truntschka vytvářel a optimalizoval výživové plány pro sebe a své spoluhráče. Po více než dvaceti letech v profesionálním sportu, osmi titulech mistra Německa, do dneška nepřekonaných 943 gólových asistencích v německé nejvyšší soutěži a zvolení do All-star týmu na mistrovství světa v hokeji se začal soustředit na další věc, která jej vždy zajímala:  na stravu a její vliv na výkonnost, koncentraci a imunitní systém.

„Tati, ty jsi nemocný, že musíš brát tolik tabletek?“

Takto se jednoho dne u snídaně zeptala Gerdova dcera, když jej viděla polykat tablety s vitamíny a stopovými prvky. Tehdy mu došlo, že tablety nejsou žádné řešení. Že optimalizování naší stravy nám musí přinášet pocity spojené se zdravím, ne s nemocí. A tak se vlastně z otázky jeho dcery zrodila LaVita jako tekutý mikronutriční koncentrát, jak jej známe v dnešní podobě.

Gerd Truntschka pak začal hledat komplexní řešení. Jeho vizí bylo vytvoření jednoho jediného výrobku, který v sobě spojí co nejvíce dobrých vlastností přirozené přírodní stravy a současně nám dodá všechny důležité vitamíny a stopové prvky, fytonutrienty a další látky jako jsou karnitin nebo koenzym Q10. Po skoro pěti letech spolupráce s odborníky z různých oblastí se zrodil tekutý, komplexní a přírodní mikronutriční koncentrát LaVita. Produkt, který je pro všechny. Produkt, který přináší všechny důležité vitamíny a stopové prvky. Produkt, který dobře chutná a je jednoduché jej zapojit do každodenního života.

Spolu se svou ženou Silke řídí Gerd Truntschka od roku 1999 jejich rodinnou firmu. Oblasti vývoje a kontroly kvality jsou stále pod jeho taktovkou. Také jejich dcera Sára a zeť Ertan jsou součástí vedení společnosti. V současnosti se dalších více jak 120 zaměstnanců s velkým nasazením, zaujetím a odborností stará o to, aby LaVita přispívala ke zdraví lidí. LaVita ručí za bavorskou kvalitu – od vývoje přes výrobu až po distribuci.